Halloween w biurze

Zorganizuj Halloween w biurze

Moda na Halloween przywędrowała do Polski kilkanaście lat temu. Chociaż kojarzy się przede wszystkim z eventem dla dzieci, to coraz więcej dorosłych z przyjemnością dołącza do corocznej zabawy. Imprezy z okazji Halloween coraz częściej organizowane są również w firmach, a pracownicy cenią sobie mroczne klimaty rodem z najlepszych horrorów. Jeśli również wam chodzi po głowie taki pomysł, poznajcie 7 najlepszych sposobów na Halloween w biurze.

 

Kostiumy i dekoracje na Halloween w biurze

Halloween w biurze nie może obejść się bez charakterystycznych pomarańczowo-czarnych i mrocznych dekoracji oraz kostiumów. Aby stworzyć w miejscu pracy odpowiednią atmosferę, zadbajcie o sztuczne lub prawdziwe dynie, szkielety oraz pająki i pajęczyny (zalecamy sztuczne?). Jeśli chcecie zwiększyć grozę imprezy, powieście na ścianach plakaty ze słynnych horrorów.

Koniecznie zadbajcie o odpowiedni catering. Przekąski i napoje w klimacie Halloween to świetne uzupełnienie firmowej zabawy, które wprawią uczestników w odpowiedni nastój.

Nieodłączną częścią Halloween są przebrania. W zależności od specyfiki firmy możecie zdecydować się tylko na subtelne nawiązanie do Halloween, ale jeśli tylko macie na to ochotę możecie popuścić wodze fantazji i przebrać się w kostiumy z prawdziwego zdarzenia. Ważne, aby zawczasu każdy poznał obowiązujący podczas Halloween w biurze dress code i mógł się do niego przygotować.

 

Gry i zabawy na Halloween w biurze

 1. Konkurs
  Kostiumowa zabawa z okazji Halloween nie może obejść się bez konkursu na najlepsze przebranie. Warto stworzyć kilka różnorodnych kategorii tak, aby jak najwięcej osób mogło sięgnąć po nagrodę. Możecie wyróżnić osoby za najlepszy kostium, najśmieszniejszy kostium, kostium najbardziej wyrafinowany, najstraszniejszy, najbardziej kreatywny, czy też kostium, którego stworzenie wymagało największych nakładów pracy. Zawczasu poinformujcie całą załogę o tych kategoriach i koniecznie przygotujcie upominki dla zwycięzców.
 2. Zakazane słowa
  To zabawa, która jest źródłem mnóstwa śmiechu. Stwórzcie listę kilku słów, których tego dnia absolutnie nie możecie używać. Aby było jeszcze ciekawiej, wybierzcie frazy, którymi na co dzień się posługujecie podczas codziennej pracy. Każdy, kto wypowie zakazane słowo, musi ponieść karę. Może to być wykonanie kilku pajacyków lub wrzucenie drobnej kwoty do słoika.
 3. Polowanie na zdjęcia
  Ta zabawa najlepiej sprawdzi się w większych firmach, które mieszczą się w kilku pomieszczeniach. Polega na przydzieleniu uczestników do kilkuosobowych grupy, których zadaniem będzie zrobienie zdjęcia lub nagranie krótkiego wideo w wybranych miejscach w firmie. Aby utrudnić grę, zadbajcie, aby wskazówki nie były zbyt oczywiste.
 4. Poszukiwania dyń
  Przed rozpoczęciem zabawy należy ukryć małe dynie, sztuczne pająki czy szkielety w najrozmaitszych miejscach w biurze. Wygrywa ten, kto znajdzie najwięcej z nich.
 5. Balonowe przeznaczenie
  Przygotujcie sporą ilość balonów, a przed nadmuchaniem umieśćcie w każdym z nich karteczkę z nagrodą lub kara, która w jakiś sposób wiąże się z waszą pracą. Każdy z pracowników wybiera balon, przekłuwa go i poznaje swoje przeznaczenie, np. na najbliższy tydzień (przygotowanie kawy dla całego zespołu, darmowy lunch itd.).
 6. Laboratorium doktora Frankensteina
  Zamieńcie na jeden dzień biuro w laboratorium rodem z książki o potworze Frankensteina. Niech pracownicy przyprowadzą ze sobą tego dnia swoje dzieci. Z okazji Halloween zorganizujcie pokaz naukowy, podczas którego nastąpią niespodziewane, acz w pełni kontrolowane wybuchy oraz inne efektowne eksperymenty. Jeśli nie wiecie, jak się do tego zabrać, zdecydujcie się na organizowane przez nas imprezy firmowej.
 7. Zgadnij kto to!
  Umieśćcie na karteczkach imiona strasznych postaci z filmów i książek, takich jak Freddy Krueger, Drakula, potwór doktora Frankensteina itd. Każdy z pracowników losuje karteczkę z postacią, po czym (bez sprawdzania) przyczepia ją sobie do czoła. Następnie przechadza się wśród innych pracowników, zadając im pytania, które mają mu pomóc w odgadnięciu, jaka postać mu przypadła. Pytania powinny być tak formułowane, aby pytany mógł odpowiedzieć tylko „tak” lub „nie”. A jeśli w firmie panuje wyjątkowo luźna atmosfera, zamiast postaci z horrorów, użyjcie imion pracowników!

Organizacja Halloween w biurze to doskonały sposób, aby pracownicy naturalnie współpracowali ze sobą bez myślenia o deadlinach, słupkach sprzedażowych czy planach marketingowych. Poza tym wspólne gry i zabawy pozwolą lepiej poznać się pracownikom i wprowadzą między nimi przyjazną atmosferę, która ma szansę przetrwać aż do następnego eventu.

To Top