Wpływ emocji na rozwój intelektualny dziecka

Wpływ emocji na rozwój intelektualny dziecka

Czy wiesz, że rozwój emocjonalny Twojego dziecka od pierwszych dni życia, ma bezpośredni wpływ na to, jak w późniejszym czasie poradzi sobie ono z przyswajaniem wiedzy oraz adaptacją z otoczeniem?

W klubie Małych Naukowców stawiamy przede wszystkim na to, aby dzieci miały szanse czuć i zachowywać się naturalnie, a jednocześnie przyswajać przekazywaną im wiedzę.

Nauka przez zabawę

Nauka przez zabawę jest jedną z metod dydaktycznych, która wspomaga nie tylko koncentrację oraz łatwość zapamiętywania, ale również buduje równowagę emocjonalną dziecka w sytuacjach stresowych.

My dorośli, jesteśmy odpowiedzialni za przekazywanie dzieciom wzorców, na podstawie których będą miały możliwość naśladować i odwzorowywać nasze zachowania przekładając je na własne. Dlatego tak ważnym jest, abyśmy pracowali również nad sobą, by stanowić stabilny wzorzec dla naszych podopiecznych.

Organizowane przez nas warsztaty, są skupione przede wszystkim na potrzebach dzieci. Program został przygotowany przez wykwalifikowanego pedagoga, dzięki czemu całość zajęć jest dopasowana do możliwości wiekowych ich uczestników.

Dlatego nie zapominajmy, że w dzieciństwie najważniejsza jest swoboda i poczucie bezpieczeństwa. Wówczas każde dziecko z większą łatwością poradzi sobie z trudnymi emocjami, a problemy w nauce będą mu obce!

To Top