mikolajki w pracy

Jak świętować Mikołajki w pracy?

Doskonała okazja na nieco luźniejszy dzień w pracy? Czy koszmar związany z trafieniem z prezentem dla osoby, którą ledwo znasz? Mikołajki w pracy mają zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Jeśli jednak chciałbyś, aby 6 grudnia nie przeszedł w twojej firmie bez echa, a większość twoich pracowników posiada dzieci, zorganizuj imprezę mikołajkową właśnie z myślą o najmłodszych! Dzięki temu unikniesz nietrafionych prezentów, a twoi podwładni będą mieli okazję, aby jeszcze lepiej poznać się na gruncie prywatnym. Tylko jakie atrakcje zapewnić dzieciom, aby cała impreza nie okazała się niewypałem?

 

Najlepsze atrakcje dla dzieci na Mikołajki w pracy

Malowanie twarzy

Malowanie twarzy jest jedną z najbardziej lubianych przez dzieci atrakcją, a ponadto zdjęcia tak „przebranej” gromadki będą stanowiły wspaniałą pamiątkę dla ich rodziców. To również świetny pomysł na urozmaicenie Mikołajek w pracy, z którego mogą skorzystać nie tylko dzieci! Malowaniem twarzy mogą zająć się rodzice-ochotnicy, wykorzystując w tym celu wskazówki dołączone do zestawu farb do twarzy. Jednak jeśli dzieci jest więcej, polecamy wynająć animatorki, które szybko i sprawnie udekorują buzie wszystkich maluchów.

 

Przygotowanie świątecznych dekoracji

Impreza Mikołajkowa w pracy to również idealna okazja do własnoręcznego przygotowania przez dzieci ozdób choinkowych. Obecnie w każdym sklepie papierniczym czy markecie bez trudu zaopatrzymy się w niezbędne materiały: kolorowy papier o różnorodnej fakturze, tasiemki, styropianowe formy do ozdabiania, farbki, brokat i wiele innych akcesoriów, których wykorzystanie ogranicza jedynie dziecięca wyobraźnia.

 

Moc prezentów

Czy jakiekolwiek Mikołajki w pracy mogą obyć się bez wręczania dzieciom prezentów? Nawet w słusznie minionych czasach rodzice przynosili do domów siatki wypełnione łakociami fundowanymi przez zakład pracy. Mamy jednak wrażenie, że obecnie znalezienie prezentów, które usatysfakcjonują zarówno dzieci, jak i wszystkich rodziców nie jest takie proste. Z tego względu lepiej nie decydować się na prezenty-niespodzianki. Rozsądniej będzie poprosić samych rodziców, aby wskazali jaki typ prezentów preferują lub wybrać coś neutralnego, takiego jak książki z bajkami czy pluszaki.

 

Mikołajki w pracy w rękach profesjonalistów

Zorganizowanie Mikołajek w pracy dla dzieci pracowników to niełatwe zadanie. Choć jest to super zabawa dla dzieci oraz okazja, aby pracownicy jeszcze lepiej się ze sobą poznali, to nie każdy rodzic będzie w stanie aktywnie uczestniczyć w organizacji takiego wydarzenia. Szczególnie że okres okołoświąteczny często związany jest z dodatkowymi obowiązkami, zarówno zawodowymi, jak i prywatnymi.

Z tego względu, zamiast organizowania Mikołajek w pracy na własną rękę, wynajmij firmę, która specjalizuje się w tego typu eventach. Możesz zdecydować się na tradycyjnych animatorów, którzy przez kilka godzin będą zabawiali dzieci: uczyli ich świątecznych wierszyków i piosenek, zorganizują teatrzyk, poprowadzą zabawy, a nawet przebiorą się za elfy i świętego Mikołaja, który wręczy dzieciom prezenty.

Z drugiej strony, możesz postawić na bardziej oryginalną imprezę Mikołajkową dla dzieci. Zamiast tradycyjnego wykonywania ozdób, przebierania się czy malowania twarzy, wystarczy zorganizować profesjonalne i ekscytujące pokazy, podczas których dzieci na własne oczy zobaczą niesamowite eksperymenty naukowe.

Mikołajki w pracy dla dzieci pracowników to doskonała okazja do wykorzystania employer brandingu w praktyce, a oddanie organizacji zabawy w ręce profesjonalistów to świetne rozwiązanie. Dzięki temu bez trudu zapewnisz dzieciom wspaniałe atrakcje, a ich rodzicom chwilę relaksu, podczas której faktycznie mogą się lepiej poznać i zżyć ze sobą. A po wszystkim nie zapomnij o umieszczeniu zdjęć z Mikołajek w pracy na firmowej stronie internetowej czy Facebooku. To świetny sposób na przedstawienie własnej firmy jako dobrego pracodawcy, który ceni wartości rodzinne.

To Top