mama z dziećmi

Majówka w Warszawie – atrakcje dla dzieci

Majówka zbliża się wielkimi krokami. Jeżeli długi weekend zamierzacie spędzić ze swoimi pociechami w mieście, zachęcamy Was do porzucenia kanapy na rzecz aktywnego wypoczynku w Warszawie. Jeżeli nie wybieracie się na któreś z naszych zajęć;), poniżej podpowiadamy, co jeszcze ciekawego będzie się w tym czasie działo w stolicy.

 

1 maja – poniedziałek

Multimedialny Park Fontann na Podzamczu – Inauguracja nowego sezonu.
W tym roku fontanny opowiedzą nam legendę o Bazyliszku. Pokazy będą się odbywać od 1 do 3 maja od godziny 21.00. Wstęp wolny.

Więcej szczegółów:
http://www.estrada.com.pl/1436_informacje_o_pokazach

Łazienki Królewskie –  Piknik Europejski  z okazji 13. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.
Na zwiedzających czeka moc atrakcji: pokazy jazdy konnej, koncerty, parady orkiestr policyjnych
i wojskowych oraz rodzinne gry i zabawy na świeżym powietrzu. Tego dnia obowiązuje wstęp wolny do obiektów znajdujących się na terenie Łazienek Królewskich: Pałacu na Wyspie, Starej Oranżerii, Pałacu Myślewickiego i Białego Domku. Wstęp wolny

Więcej szczegółów:
http://www.lazienki-krolewskie.pl/pl/wydarzenia/piknik-europejski-2

 

2 maja – wtorek

Łazienki Królewskie – Teatr Marionetek “Uprowadzenie z Seraju”, W. A. Mozarta – wersja dla dzieci.
Uprowadzenie z Seraju”,  Wolfganga Amadeusza Mozarta jest jednym z najpopularniejszych dzieł austriackiego kompozytora. Było również pierwszym dziełem scenicznym, które wybitny muzyk zaprezentował w Wiedniu. Piękna, zapadająca w pamięć kompozycja i popularne, orientalne motywy sprawiły, że “Uprowadzenie z Seraju” szybko stało się najczęściej wystawianą operą za życia Mozarta.
Spektakl będzie wystawiany 1, 2 i 3 maja, o godz. 11.00 i 14.00. Bilety w cenie 30 zł.

Więcej szczegółów:
http://www.lazienki-krolewskie.pl/pl/wydarzenia/teatr-marionetek-2

 

3 maja – środa

Łazienki Królewskie – Święto Konstytucji 3 Maja
Tego dnia Łazienki Królewskie przeniosą nas w czasie do II połowy XVIII wieku! W programie imprezy prezentacje XVIII-wiecznych zabaw, strojów i fryzur oraz wykłady. Organizatorzy atrakcji, występując w strojach z epoki, przybliżą zwiedzającym codzienne życie sprzed ponad 200 lat. Plenerowe pokazy zaczynają się o 10.00 i potrwają siedem godzin. Wstęp wolny

Więcej szczegółów:
http://www.lazienki-krolewskie.pl/pl/wydarzenia/swieto-konstytucji-3-maja

Ogród Botaniczny PAN w Powsinie – Festiwal Roślin Owadożernych
Na zwiedzających czeka kilka tysięcy roślin, w tym najpiękniejsze i najbardziej unikatowe gatunki: olbrzymie dzbaneczniki, które potrafią upolować mysz, przekraczające metr wysokości kapturnice, prawdziwi smakosze much, os i pająków i wiele, wiele innych. Oprócz pokazu roślin na zwiedzających czekają specjalne pokazy karmienia roślin połączone z krótkimi prelekcjami. Wstęp w ramach biletu do ogrodu botanicznego.

To Top