ciasteczka

Kuchnia dla dzieci, czyli co zaserwować na urodziny

Jednym z najistotniejszych elementów imprezy urodzinowej oprócz zabaw i atrakcji jest menu które zaserwujemy jubilatowi i jego gościom.

 

Małe przygotowania…

Na samym początku powinniśmy zrobić mały wywiad wśród rodziców zaproszonych dzieci aby upewnić się czy na zabawie pojawią się alergicy. W dzisiejszych czasach w każdej klasie/grupie przedszkolnej jest przynajmniej jedno dziecko nietolerujące laktozy, glutenu czy innych alergenów. Warto zawczasu zapewnić dla tych dzieci jakieś alternatywne przekąski tak aby podczas przyjęcia nie czuły się pokrzywdzone i nie wyszły głodne!

 

Stoliczku nakryj się!

Warto zadbać aby dzieci cały czas miały swobodny dostęp do stolika z przekąskami oraz napojami. Szczególnie te ostatnie są niezbędnym minimum, które musimy zapewnić zmęczonym po zabawach dzieciom.

 

Smacznie czy zdrowo?

Warto pamiętać, że zastąpienie chipsów i słodkich gazowanych napojów zdrowymi przekąskami nie oznacza imprezowej klapy! Tyle w teorii, bo zazwyczaj obawiając się niezadowolenia dzieci ulegamy ich namowom i serwujemy podczas przyjęcia słodycze z kategorii „próchnica na talerzu”.

Ważne aby urodzinowy stół nie był przez nie zdominowany dla tego polecamy nasz sprytny trik na przekąski urodzinowe dla dzieci! Dla każdego z gości przygotowujemy talerzyk oraz miseczkę, w których umieszczamy małe porcje różnego rodzaju przekąsek – garstkę chipsów i chrupek, kilka żelków różnego rodzaju i tym podobnych smakołyków, od których zazwyczaj rodzicom i dentystom włos jeży się na głowie. Po pochłonięciu przez dziecko przygotowanej dla niego porcji  nie dokładamy już więcej niezdrowych przekąsek tylko zachęcamy dzieci to zjadania stojących na stole zdrowych smakołyków. Świetną alternatywą dla popularnych napojów będzie domowa lemoniada przygotowana z wody gazowanej i soku ze świeżych owoców. Przy takiej strategii zarówno dzieci jak i rodzice będą usatysfakcjonowani a impreza na pewno udana!

To Top