dzien dziecka w Warszawie

Dzień dziecka w Warszawie 2017

Ulubione święto wszystkich dzieci zbliża się wielkimi krokami. W tym roku Dzień Dziecka zapowiada się wyjątkowo fantastycznie. Jako że 1 czerwca wypada w czwartek, większość imprez dla dzieci potrwa aż do niedzieli. To doskonała okazja, aby wybrać się nie na jeden, a kilka niesamowitych eventów organizowanych w Warszawie. Zapowiada się naprawdę szalony tydzień. Sprawdźmy dzień dziecka w Warszawie!

 

„Tydzień Dziecka w Warszawie” – 10 dni zabawy

Jeśli do współpracy przystępuje aż 20 publicznych instytucji kultury, to rezultat musi być ekscytujący. Tak jest i w tym przypadku. Dzięki kooperacji teatrów i muzeów całe rodziny mogą świętować nie Dzień, a „Tydzień Dziecka w Warszawie”! Z tej okazji, aż przez 10 dni organizowane są takie wydarzenia jak koncerty, konkursy, spektakle teatralne, warsztaty, wycieczki czy wystawy dla dzieci w różnych przedziałach wiekowych. Jesteśmy przekonani, że każde dziecko znajdzie dla siebie coś interesującego.

http://warsawnow.pl/tydzien-dziecka-warszawie-2/

 

27 maja „Ogarnij Inżynierię z PGE Narodowym”

To prawdziwa gratka dla małych naukowców, bo na wyciągnięcie ręki znajdą się najnowocześniejsze technologie. Z okazjo Dnia Dziecka będzie możliwość projektowania i drukowania 3D. Dzieci dowiedzą się m.in. jak pozyskiwać energię elektryczną z wiatraka czy jak w niekonwencjonalny sposób zapalić żarówkę. Do tego przewidziane są niecodzienne zabawy matematyczne, a także przegląd zawodów przyszłości. Dzień Dziecka z „Ogarnij Inżynierię z PGE Narodowym” to wspaniała okazja, aby w ciekawy sposób zdobyć wiedzę na tematy wychodzące poza ramy programu szkolnego.

http://www.pgenarodowy.pl/aktualnosci/7424,ogarnij-inzynierie-na-pge-narodowym

 

28 maja – Plenerowy piknik rodzinny „Warszawa Dzieciom” w Multimedialnym Parku Fontanna

W ramach pikniku rodzinnego „Warszawa Dzieciom” zostały zaprojektowane specjalne podwórka tematyczne, które są spełnieniem marzeń każdego dziecka. W ramach imprezy dla całej rodziny zaplanowano warsztaty, konkursy, gry i wiele różnorodnych atrakcji dla dzieci. Wśród nich znajdziemy m.in. zajęcia sportowe, artystyczne czy naukowe.

http://www.um.warszawa.pl/aktualnosci/podw-rka-marze-w-multimedialnym-park-fontann

 

1 czerwca – Gra miejska, Ferio Wawer

W ramach Dnia Dziecka zorganizowana zostanie gra miejska „Wawerska Akademia Tajnych Agentów” oraz piknik rodzinny. Gra miejska dla dzieci, to nie tylko przednia zabawa, ale także nauka myślenia dedukcyjnego, kooperacji, a także lekcja przywództwa.

http://www.zwalcznude.eu/wawerska-akademia-tajnych-agent%C3%B3w/

 

3 czerwca – 21. Piknik Naukowy “Ziemia” na Stadionie Narodowym

Na Stadionie Narodowym odbędzie się już kolejna edycja Pikniku Naukowego, którego tematem przewodnim w tym roku będzie Ziemia. Impreza z okazji Dnia Dziecka organizowana przez Centrum Nauki Kopernik adresowana jest do dzieci i młodzieży z różnych grup wiekowych. Jedną z atrakcji będą fascynujące eksperymenty, o których większość dzieci tylko słyszy podczas zajęć szkolnych. Piknik Naukowy umożliwia pokazanie dzieciom, że nauka jest ekscytująca.

http://www.kopernik.org.pl/projekty-specjalne/piknik-naukowy/

 

Trzymajmy kciuki za wspaniałą pogodę i życzymy udanej zabawy!

To Top