„W czasie deszczu dzieci się nudzą”

Czy znasz powiedzenie „W czasie deszczu dzieci się nudzą”?

Gdy temperatura na zewnątrz drastycznie spada i pogoda przestaje sprzyjać harcom na powietrzu do późnego wieczora, pojawiają się pytania, jak zorganizować czas dzieciom, aby spędziły go aktywnie i produktywnie.

Niestety, w wielu sytuacjach jesienna aura sprzyja zwiększonej częstotliwości korzystania przez nasze pociechy z telewizji lub urządzeń mobilnych. Dlatego warto zastanowić się co zrobić, aby zadbać o wolny czas dziecka w taki sposób, by nie dopadła go jesienna nuda.

Edukacyjne warsztaty dla dzieci

Z reguły w ciągu tygodnia, kiedy aktywna jest szkoła i przedszkole, mali milusińscy uczestniczą również w zajęciach dodatkowych. Jednak, gdy przychodzi weekend, czasu do zagospodarowania jest znacznie więcej. Kiedy za oknem plucha, na niebie ciemne chmury, a w dodatku wiatr skutecznie zniechęca choćby do spaceru i zbierania liści lub kasztanów w pobliskim parku, doskonałą alternatywa mogą okazać się edukacyjne warsztaty dla najmłodszych.

Mali Naukowcy mają możliwość wzięcia udziału w zajęciach dydaktycznych, w których zabawa i nauka idą ze sobą w parze i są równoważne. Dla rodziców to chwila wytchnienia, a dla pociech moc zabawy i porządna dawka konkretnej wiedzy!

To Top