Kreatywnie z dzieckiem w domu – i poza nim

Co robić z dzieckiem po szkole?

Wychowywanie dziecka to duże wyzwanie dla każdego opiekuna. Kiedy dziecko jest w okresie przedszkolnym lub szkolnym, powinniśmy zadbać o wypełnienie jego czasu wolnego. Oczywiście powinno znaleźć się także miejsce na trochę nudy, ale tylko w takich ilościach, aby dziecko nie zaczęło czuć się zignorowane lub wymyślać rzeczy, które nam, jako rodzicom niekoniecznie się spodobają lub, co gorsza, mogą być niebezpieczne dla samego dziecka.

Wielu rodziców zapewnia dzieciom zajęcia dodatkowe, ponadprogramowe, które mają poszerzać wiedzę, jaką dziecko zdobywa na co dzień. Jednak zajęcia dodatkowe nie powinny być tzw. wypełniaczem czasu wolnego. Nie zapominajmy, że oprócz nauki, dziecko potrzebuje także kontaktu ze swoimi opiekunami. Dlatego dobrze jest łączyć przyjemne z pożytecznym.

Kreatywnie z dzieckiem w domu – i poza nim

Gdy za oknem plucha lub dziecko się przeziębiło i musi trochę czasu spędzić w domu, aby wrócić do formy warto, abyśmy urozmaicali mu czas wykonywaniem wspólnie różnych, twórczych czynności. Zdecydowanie pomocna może okazać się wiedza na temat zdolności, pragnień, marzeń naszego dziecka. Jeżeli jest utalentowane muzycznie, bądź w marzeniach gra na gitarze podczas rockowego koncertu, zorganizujmy mu koncert w domu. Karaoke lub występ w „Sali VIP”, gdzie widownią są najbliżsi, będzie nie tylko świetną zabawą, ale pomoże rozwinąć u dziecka swobodę w występach publicznych.

Inne możliwości mamy, gdy nasze dziecko ma duszę artystyczną. Zorganizujmy mu warsztat i przygotujmy ciekawe formy, które następnie nasza pociecha będzie miała za zadanie odtworzyć – czy malując, czy wyklejając. Sami również możemy być modelami.

Jeżeli jednak nie mamy warunków w domu, lub wszystkie pomysły zostały wyczerpane albo nasze dziecko jest Małym Naukowcem i największą smykałkę czuje do robienia różnorodnych eksperymentów, zabierz je na warsztaty przyrodnicze. Tutaj nauczy się przydatnych i ciekawych zagadnień, a pod okiem wykwalifikowanego pedagoga, będzie miało możliwość przełożenia wiedzy na praktykę. Do tego wszystkiego każde zajęcia będą wesołą, produktywną zabawą i pozytywnym, pobudzającym wyobraźnię doświadczeniem!

Sprawdź już teraz terminy najbliższych warsztatów dla dzieci.

To Top